Odbiorca

Francuska firma Galvasteel, która specjalizuje się w produkcji elementów reklamy zewnętrznej, mając na celu optymalizację procesu produkcji i zwiększenie wydajności pracy, zdecydowała się na rozbudowę parku maszynowego o wycinarkę laserową wraz z automatycznym systemem magazynowym. Instalację dostarczyły wspólnie firmy TCI Cutting z Hiszpanii oraz Baumalog z Polski.

Charakterystyka

Zaawansowana i pracująca w trybie automatycznym konstrukcja służąca do cięcia arkuszy blach składa się ze światłowodowej wycinarki laserowej Smartline Fiber 4020 firmy TCI Cutting oraz regału automatycznego MonoTower produkcji Baumalog, połączonych systemem przeładunkowym TCI Loader 3.0.

System składowania MonoTower zawiera jedną kolumnę składowania oraz jedną kolumnę transportową, w której porusza się winda. Jej zadaniem jest przemieszczanie 15 ruchomych półek (o wymiarach użytecznych 4 200 mm x 1 550 mm x 80 mm i nośności 3800 kg każda) pomiędzy zewnętrzną stacją załadunkowo-rozładunkową, znajdującą się od frontu regału MonoTower, a kolumną składowania. Zewnętrzna stacja załadunkowo-rozładunkowa wyposażona jest w hydrauliczny podnośnik umożliwiający rozdzielenie arkuszy blach od drewnianej palety i składowanie samego stosu blach na półkach. Ze względu na bardzo restrykcyjne wymagania odnośnie jakości blach, system depaletyzacji wyposażony jest w układ zapobiegający uszkodzeniu ich w procesie rozdzielania od palet. Dodatkowo 5 wybranych półek ma możliwość transportowania arkuszy za pomocą wózka widłowego – bez konieczności przekładania – do m.in. pras gnących.

Między automatycznym regałem MonoTower a wycinarką laserową Smartline Fiber 4020 arkusze blach są transportowane za pomocą automatycznego systemu przeładunkowego TCI Loader 3.0 wyposażonego w uchwyt podciśnieniowy.

Dane techniczne

Parametr Wartość
Wysokość regału 6140 [mm]
Długość półki 4200 [mm]
Szerokość półki 1500 [mm]
Nośność półki 3800 [kg]
Ilość półek 15
Ładowność całkowita 57 000 [kg]

Przejdź do oferty MonoTower

Media

Film pokazuje funkcjonowanie konstrukcji przed zamontowaniem wszystkich półek regału.