Odbiorca

 
Aluprof S.A. należący do Grupy Kapitałowej Kęty S.A. jest czołowym europejskim producentem systemów aluminiowych. Konsekwentnie buduje pozycję lidera inwestując  w innowacyjne techniki, technologie oraz park maszynowy.

Charakterystyka

W związku ze wzrostem sprzedaży  i koniecznością zwiększenia wydajności procesu logistycznego, zakład w Bielsku-Białej   wdrożył  automatyczny system do kompletacji zamówień.  System składa się z sześciu automatycznych regałów  TwinTower®, wyposażonych w sumie w 108 półek, które przystosowano do składowania palet z profilami o długości 7m.  Rozładunek i załadunek odbywa się w oknach dostępowych znajdujących się w obrysie regałów, po przeciwnych stronach. Od strony załadunku, półki zapełniane są zapasami profili niezbędnymi do realizacji  planu  produkcyjnego, przy użyciu  wielokierunkowych wózków bocznych.  Po stronie rozładunku, bez konieczności użycia wózka widłowego,  pracownicy produkcji pobierają ręcznie wybrane rodzaje profili. W oknie umieszczono mechanizm uchylający półkę, w celu zwiększenia komfortu podczas rozładunku oraz ergonomii pracy. W związku z potrzebą zwiększenia ergonomii oraz bezpieczeństwa pracy regały wyposażono również w drzwi automatycznie zamykające dostęp do wewnętrznej kolumny, w której winda przemieszcza półki z wybranymi profilami.

Strefą automatycznej kompletacji  steruje oprogramowanie BLWMS (Baumalog Warehouse Managements System), w pełni zintegrowane z systemem ERP (BAAN). Koordynuje pracę regałów w taki sposób, aby w jak najkrótszym  czasie transportowały  do okien dostępowych niezbędne materiały. Kompletacja zaczyna się z chwilą wprowadzenia zamówienia do realizacji. System ERP generuje listę kompletacyjną, którą odczytuje oprogramowanie BLWMS sterujące regałami. W dalszej kolejności operator skanuje terminalem kodów kreskowych numer listy kompletacyjnej i potwierdza rozpoczęcie kompletacji. Zaraz po tym regały przywożą półki ze wskazanymi artykułami, a  operator podążając za instrukcjami  pobiera profile z kolejnych półek we wskazanych oknach rozładunkowych. Każde kolejne pobranie operator potwierdza skanując kod artykułu, a następnie kod lokalizacji. W chwili zakończenia pobierania,  windy odwożą półki do ich lokalizacji w regałach.  Jeśli jest taka potrzeba, oprogramowanie umożliwia pobieranie artykułów poza kolejnością, wówczas kolejność podawana przez BLWMS jest ścieżką proponowaną. Pobranie rejestrowane przez  BLWMS jest jednocześnie identyfikowane przez system ERP.

Dane techniczne

Parametr Wartość
Wysokość regału 9580 [mm]
Długość półki 7300 [mm]
Szerokość półki 700 [mm]
Nośność półki 1000 [kg]
Ilość półek 18
Ładowność całkowita 18 000 [kg]

Media

Film pokazujący funkcjonowanie systemu TwinTower® do magazynowania profili aluminiowych w firmie Aluprof S.A.

Przejdź do oferty TwinTower