Magazyn blach

Odbiorca

Hydrog to firma będąca największym producentem w Polsce i jednym z największych w Europie specjalistycznych maszyn drogowych, komunalnych i kolejowych.

Charakterystyka

Hydrog posiada zaawansowany park maszynowy m.in. nowoczesne centra obróbcze CNC, wycinarki laserowe i plazmowe, kabiny lakiernicze, prasy CNC, nowoczesne urządzenia dźwignicowe czy sprzęt pomiarowy i laboratoryjny.

W związku z rozwojem i budową nowej hali firma postanowiła stworzyć automatyczny magazyn blach, które są używane do produkcji maszyn dostępnych w ofercie. Uporządkowanie materiałów, kontrola ilości i szybki przepływ zapewniają dużą sprawność i powtarzalność produkcji.

Systemem za pomocą którego firma postanowiła zautomatyzować składowanie arkuszy o wymiarach 3 x 1,5 metra jest regał na blachy TwinTower®. Regał automatyczny dostarczony do łódzkiej firmy składa się z dwóch kolumn składowania, windy transportującej półki oraz ruchomej stacji wraz z systemem podnoszenia (fakir) służącym do oddzielania arkuszy blach od palet. Magazyn blach TwinTower® mieści 78 półek o nośności 3 ton każda, co pozwala składować łącznie 234 ton arkuszy blach, które są dostępne w łatwy i szybki sposób do dalszej obróbki. Regał na blachy optymalizuje dostępną powierzchnię dzięki pełnemu wykorzystaniu dostępnej wysokości hali. Załadunek arkuszy do regału odbywa się za pomocą suwnicy natomiast pobieranie podnośnikiem podciśnieniowym.

Dane techniczne

ParametrWartość
Wysokość regału9 100 [mm]
Długość/szerokość półki3 100/1 560 [mm]
Nośność półki3 000 [kg]
Ilość półek78
Ładowność całkowita234 000 [kg]

Baumalog 2022