Składowanie rur i prętów

Odbiorca

Litewska firma Plieno Fortas jest jedną z najbardziej zaawansowanych firm zajmujących się obróbką stali w krajach bałtyckich. Fortas świadczy usługi obróbki i produkcji elementów stalowych dla różnych sektorów przemysłu – producentów maszyn leśnych, maszyn rolniczych, budownictwa, meblarstwa, medycyny czy wyposażenia sklepów. Firma zajmuje się również produkcją ognioodpornych drzwi z blachy stalowej o szerokiej gamie wymiarowej.

Charakterystyka

Firma ze względu na rozbudowę zakładu i zwiększenie produkcji stanęła przed wyzwaniem uporządkowania i zautomatyzowania procesu magazynowania elementów dłużycowych używanych w procesach produkcyjnych, gdzie obróbce poddawane są m. in. pręty i rury o długości ponad 12 metrów. Rozwiązaniem spełniającym oczekiwania okazał się regał automatyczny TwinTower®. Dla ułatwienia załadunku tak długich elementów oraz ze względu na ograniczone miejsce wewnątrz pomieszczenia, inżynierowie Baumalog zaproponowali by proces załadunku odbywał się na zewnątrz budynku – w tym celu regał został wyposażony w ruchomą stację wyjeżdżającą na zewnątrz budynku.

Regał automatyczny TwinTower® posiada 23 półki o długości użytecznej 12 500 mm i ładowności 3000 kg każda, co pozwala przechowywać łącznie 69 000 kg materiałów w bezpieczny i uporządkowany sposób. Dodatkowo 4 półki posiadają pełne, wzmocnione dno, umożliwiające składowanie kontenerów z komponentami. Do konstrukcji regału został zamocowany żuraw o udźwigu 1000 kg i zasięgu pracy 8 m, służący do pobierania materiałów i przenoszenia na rolotoki przy stacji pił.

Dane techniczne

ParametrWartość
Wysokość regału6500 [mm]
Długość półki12500 [mm]
Szerokość półki650 [mm]
Nośność półki3000 [kg]
Ilość półek23
Ładowność całkowita69 000 [kg]

Baumalog 2022