Odbiorca

Firma NORD Napędy Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. w Nowej Soli jest częścią międzynarodowej grupy NORD, należącej do światowej czołówki producentów napędów do urządzeń mechanicznych i elektronicznych.


Charakterystyka

W związku z dynamicznym rozwojem polskiego zakładu produkcyjnego firmy NORD koniecznym było zwiększenie i zoptymalizowanie powierzchni magazynowej niezbędnej do przechowywania stalowych prętów, służących do produkcji m.in wałów. W drodze przetargu zdecydowano o zastosowaniu automatycznego regału magazynowego TwinTower z oferty firmy Baumalog. Skonstruowany dla firmy NORD regał automatyczny TwinTower składa się z dwóch kolumn składowania, 43 ruchomych półek umożliwiających przechowywanie prętów o długości maksymalnej 3200 mm oraz kolumny transportowej, w której porusza się winda transportująca półki pomiędzy kolumnami składowania a ruchomą stacją załadowczo-rozładowczą, poruszającą się po torowisku wbudowanym w posadzkę.
Załadunek wiązek profili do półek odbywa się przy pomocy wózka widłowego lub urządzenia dźwignicowego, pobieranie natomiast przebiega ręcznie lub przy udziale żurawia.
Wyposażenie regału w 43 półki o nośności 2500 kg każda pozwala przechowywać w uporządkowany sposób 107,5 ton różnego rodzaju prętów, na niewielkiej powierzchni (niecałe 22 m2), z zapewnieniem szybkiego (poniżej 3 min) i łatwego dostępu do nich.
Zarządzanie magazynem odbywa się poprzez system sterujący MS-12, wyposażony w kolorowy ekran dotykowy, zapewniający pełną kontrolę nad stanami magazynowymi oraz przepływem materiałów (w tym realizację zleceń) z użyciem rozbudowanej bazy danych, nadawaniem praw dostępu operatorom i pełną diagnostyką (również w trybie zdalnym) układów napędowych i automatyki.

Dane techniczne

Parametr Wartość
Wysokość regału 8100 [mm]
Długość półki 3200 [mm]
Szerokość półki 700 [mm]
Nośność półki 2500 [kg]
Ilość półek 43
Ładowność całkowita 107 500 [kg]

Przejdź do oferty TwinTower