Automatyczny magazyn rur

Odbiorca

Chorwackie przedsiębiorstwo Fero-Term to regionalny lider w produkcji i sprzedaży wyposażenia łazienek. W ofercie firmy znajdują się m.in. płytki ceramiczne i porcelanowe, armatura, grzejniki, klimatyzatory oraz systemy solarne.

Charakterystyka

Wraz z szybkim rozwojem i powiększaniem oferty firma Fero-Term stanęła przed wyzwaniem zoptymalizowania i zautomatyzowania procesów magazynowych, również w odniesieniu do długich elementów takich jak rury czy pręty metali kolorowych. W tym celu zdecydowano o wdrożeniu regału automatycznego TwinTower® z półkami o długości użytecznej 6200 mm. Z racji ograniczonego miejsca wewnątrz hali podjęto decyzję o zamontowaniu regału obok budynku i obudowaniu płytą warstwową. Regał automatyczny TwinTower® dostarczony do chorwackiej firmy mierzy prawie 15 metrów i swą wysokością znacznie przewyższa przyległy budynek. Taki zabieg pozwolił uzyskać dużą pojemność regału i zaoszczędzić miejsce wewnątrz hali.
Regał wyposażony jest w 49 ruchomych półek o ładowności 1500 kg każda, co pozwala składować ponad 73 tony materiałów dłużycowych z zapewnieniem szybkiego i łatwego dostępu. System został dostarczony wraz z oprogramowaniem sterującym Baumalog i zintegrowany z systemem WMS Fero-Term. Wdrożenie regału TwinTower®, oprócz znacznej oszczędności powierzchni, przełożyło się na skrócenie czasu kompletacji oraz wzrost bezpieczeństwa pracy.

Dane techniczne

ParametrWartość
Wysokość systemu14 800 [mm]
Długość/szerokość półki6 200/850 [mm]
Nośność półki1 500 [kg]
Ilość półek49
Ładowność całkowita73 500 [kg]

Baumalog 2022