Magazyn blach

Odbiorca

Firma Atre produkuje meble i wyposażenie ze stali nierdzewnej dla branży HoReCa, a jej produkty trafiają do hoteli i restauracji na całym świecie.

Charakterystyka

Wraz z szybkim rozwojem i wzrostem zamówień Atre podjęło decyzję o budowie nowej hali produkcyjnej wyposażonej w automatyczny magazyn blach, przeznaczony do składowania arkuszy blach ze stali nierdzewnej o wymiarach 3000 x 1500 mm. Rozwiązanie zaproponowane i wdrożone przez Baumalog to regał na blachy TransferTower, z dwiema ruchomymi stacjami, przy czym jedna z nich wyposażona została w podnośnik hydrauliczny do depaletyzacji pakietów blach, umożliwiający załadunek arkuszy na półki bez palet oraz wagę pozwalającą kontrolować masę materiału znajdującego się na półkach.

Regał automatyczny TransferTower posiada stację transferową, umożliwiającej transport półek pomiędzy dwoma regałami. Stacja transferowa porusza się w górnej części obydwu regałów, a półki dostarczane są do niej za pomocą dwóch wind poruszających się w każdym z nich. Połączenie obydwu regałów stacją transferową zapewnia dostęp do całego asortymentu blach składowanego wewnątrz, przy użyciu każdej ze stacji.

Regał został zainstalowane w pobliżu dwóch wycinarek laserowych, a transport arkuszy blach na stoły wycinarek zapewniony jest przez dwa żurawie słupowe wyposażone w podnośniki podciśnieniowe. Pomimo niskiej wysokości pomieszczenia (4,6 m) pojemność dwóch regałów automatycznych wynosi w sumie 70 ruchomych półek o nośności 3 ton każda, co pozwala magazynować 210 ton arkuszy blach. Ze względu na składowaną na półkach stal nierdzewną powierzchnia półek została wyłożona specjalnym tworzywem chroniącym arkusze przed ewentualnymi uszkodzeniami. Każda ze stacji załadunkowo-rozładunkowych posiada niezależny pulpit sterowniczy, z intuicyjnym w obsłudze oprogramowaniem, zapewniając jednoczesną pracę dwóm operatorom.

Dane techniczne

ParametrWartość
Wysokość systemu4 500 [mm]
Długość/szerokość półki3 100/1 560 [mm]
Nośność półki3 000 [kg]
Ilość półek70
Ładowność całkowita210 000 [kg]

Baumalog 2022