Składowanie prętów stalowych

Odbiorca

Firma Nord Napędy Sp. z o.o. to oficjalny przedstawiciel firmy Getriebebau NORD na rynku Polskim. NORD należy do światowej czołówki producentów napędów do urządzeń mechanicznych i elektronicznych.

Charakterystyka

Zakład produkcyjny znajdujący się w Nowej Soli wraz ze wzrostem produkcji potrzebował większego magazynu prętów stalowych służących m.in. do produkcji wałów, z tego wzglądu podjęto decyzję o rozbudowie istniejącego regału automatycznego TwinTower do wersji TransferTower.

Wdrożenie magazynu automatycznego TransferTower pozwoliło na podwojenie powierzchni składowania. Zastosowanie stacji transferowej umożliwia transport półek pomiędzy regałami, stacja porusza się w dolnej części regałów a półki dostarczane są do niej za pomocą wind poruszających się pomiędzy kolumnami składowania. Połączenie regałów automatycznych stacją transferową zapewnia dostęp do całego asortymentu składowanego wewnątrz systemu. Regały zostały ustawione szeregowo względem dłuższego boku półki.

Magazyn wyposażony jest w oprogramowanie posiadające pulpit operatorski wyposażony w kolorowy ekran dotykowy. Oprogramowanie zapewnia pełną kontrolę nad stanami magazynowymi, przepływem materiałów z użyciem rozbudowanej bazy danych, nadawaniem praw dostępu operatorom i pełną diagnostyką układów napędowych oraz automatyki.

Dane techniczne

ParametrWartość
Wysokość regału8100 [mm]
Długość/szerokość półki3200/700 [mm]
Nośność półki2500 [kg]
Ilość półek85
Ładowność całkowita215 000 [kg]

Baumalog 2022