Składowanie profili PVC

Odbiorca

Eko-Okna to jeden z europejskich liderów w produkcji stolarki okiennej oraz jeden z największych producentów okien PCV w Polsce. Polska firma rozwija się w swojej branży od ponad 20 lat i w tym czasie wykształciła wiodącą pozycję na rynku poprzez inwestowanie w wykwalifikowaną kadrę pracowników oraz zaawansowany park maszynowy. Szeroki zakres produktów oferowanych przez firmę Eko-Okna oraz wielkoskalowy rozwój wymagał od firmy wdrożenia rozwiązań, które pozwolą zoptymalizować produkcję i uczynić ją bardziej efektywną.

Charakterystyka

W celu optymalizacji przestrzeni magazynowej w firmie Eko-Okna wdrożyliśmy łączenie sześć regałów automatycznych TwinTower, w których składowane są profile PVC. Regały umożliwiają w pełni wykorzystać przestrzeń magazynową hali – przy wysokości 11,7 metra mieszczą 61 półek o nośności 1000 kg każda. Półki rozmieszczone są w dwóch kolumnach składowania, pomiędzy którymi znajduje się winda transportująca je do stacji załadunkowo-rozładunkowej. Każda półka wyposażona została w 8 przesuwnych separatorów, dzięki którym możliwa jest precyzyjniejsza segregacja składowanych materiałów na jednej półce. Każdy regał wyposażony jest w stację wyjeżdżającą po krótkim boku ułatwiającą załadunek profili. Ruchoma stacja z przystankiem poza regałem porusza się po specjalnie stworzonym torowisku, które zintegrowane jest z posadzką magazynu. Dzięki temu nie stanowi ono przeszkody w poruszaniu się po magazynie. Kluczowym aspektem jest również oprogramowanie Smart WMS Standard z B-Link, które umożliwia wysyłanie zleceń z poziomu systemu klienta (np. ERP) . Dodatkowo, przy każdym z sześciu regałów automatycznych znajduje się panel sterowania.

Regały automatyczne TwinTower w istotny sposób ułatwiły kompletację materiałów, zwiększyły wygodę pracy oraz pozwoliły zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni magazynowej oraz składowania dużej ilości materiału w jednym miejscu z wygodnym i bezpiecznym dostępem.

Baumalog 2024

Baumalog Sp. z o.o.

Ożarowska 40/42
05-850 Duchnice, Polska

info@baumalog.pl
serwis@baumalog.pl


Serwis: (+48) 608 333 103
Dział sprzedaży:
(+48) 666 408 618 / (+48) 608 333 104
Dział Obsługi Klienta: (+48) 882 645 152
Biuro: (+48) 22 725 42 22