Składowanie profili PVC

Odbiorca

Eko-Okna S.A. to polski producent wyrobów dla budownictwa z siedzibą w Kornicach. Spółka jest największym producentem okien w Europie, specjalizującym się szczególnie w produkcji stolarki okienno-drzwiowej z PVC i aluminium.

Wyzwania

W związku z rosnącą liczbą zamówień, firma Eko-Okna zdecydowała się usprawnić przepływ materiału związany z transportem profili oraz ich składowaniem, gdyż regały wspornikowe wykorzystywane w tym celu miały kilka wad.

Regały wspornikowe zajmowały dużą część powierzchni magazynowej – profile PVC były składowane na regałach wspornikowych, które zajmowały bardzo dużo miejsca w hali produkcyjnej. Materiał był składowany na wysokości nie większej niż 2 m, aby pracownicy mieli swobodny dostęp do każdego profilu przy pobieraniu z regału.

Czasochłonne wyszukiwanie materiału – pomimo tego, że regały posiadały opis materiału jaki jest składowany, sam proces wyszukiwania profili był czasochłonny. Wiele stanowisk składowania i pobierania materiału miało wpływ na czas dostarczenia profili do dalszej obróbki.

Nieergonomiczne stanowiska pracy –  częste pobieranie materiału z różnych wysokości i lokalizacji wymagało wiele wysiłku od pracowników.

 

 

Dostarczone rozwiązanie

Po analizie procesów oraz oczekiwań Klienta wdrożyliśmy sześć regałów automatycznych TwinTower®, w których składowane są profile PVC. Regały umożliwiają w pełni wykorzystanie przestrzeni magazynowej hali – przy wysokości 11,7 m mieszczą 61 półek o nośności 1000 kg każda. Regały posiadają stację załadunkoworozładunkową gdzie realizowany jest załadunek i pobieranie profili w ergonomiczny sposób. Każda półka wyposażona została w 8 przesuwnych separatorów, dzięki którym możliwa jest precyzyjniejsza segregacja składowanych materiałów na jednej półce. Kluczowym aspektem jest również oprogramowanie Smart WMS Standard z B-Link, które umożliwia wysyłanie zleceń z poziomu systemu Klienta (np. ERP). Dodatkowo przy każdym z sześciu regałów automatycznych znajduje się panel sterowania.

Rezultaty

Zwiększenie wydajności – łatwy i szybki dostęp do potrzebnego artykułu, który finalnie w krótszym czasie trafia do miejsca obróbki.
Optymalne wykorzystanie powierzchni – system automatycznego składowania wykorzystuje wysokość pomieszczenia, a zaoszczędzone miejsce może zostać przeznaczone na inny cel.
Ergonomia pracy – artykuły są dostarczane bezpośrednio do pracownika, który może je pobrać w wygodny sposób.

Nawiąż kontakt:

Dowiedz się, jak nasze systemy mogą usprawnić procesy produkcyjne w Twojej firmie – Wyślij zapytanie.

 

Zapytanie ze strony realizacji

Baumalog 2024

Baumalog Sp. z o.o.

Ożarowska 40/42
05-850 Duchnice, Polska

info@baumalog.pl
serwis@baumalog.pl


Serwis: (+48) 608 333 103
Dział sprzedaży:
(+48) 666 408 618 / (+48) 608 333 104
Dział Obsługi Klienta: (+48) 882 645 152
Biuro: (+48) 22 725 42 22