System kompletacji profili

Odbiorca

Aluprof S.A. należący do Grupy Kapitałowej Kęty S.A. jest czołowym europejskim producentem systemów aluminiowych. Konsekwentnie buduje pozycję lidera inwestując w innowacyjne techniki, technologie oraz park maszynowy.

Charakterystyka

W związku ze wzrostem sprzedaży i koniecznością zwiększenia wydajności procesu logistycznego, zakład w Bielsku-Białej wdrożył automatyczny system do kompletacji zamówień. System składa się z sześciu automatycznych regałów TwinTower®, wyposażonych w sumie w 108 półek, które przystosowano do składowania palet z profilami o długości 7m. Rozładunek i załadunek odbywa się w oknach dostępowych znajdujących się w obrysie regałów, po przeciwnych stronach. Od strony załadunku, półki zapełniane są zapasami profili niezbędnymi do realizacji planu produkcyjnego, przy użyciu wielokierunkowych wózków bocznych. Po stronie rozładunku, bez konieczności użycia wózka widłowego, pracownicy produkcji pobierają ręcznie wybrane rodzaje profili. W oknie umieszczono mechanizm uchylający półkę, w celu zwiększenia komfortu podczas rozładunku oraz ergonomii pracy. W związku z potrzebą zwiększenia ergonomii oraz bezpieczeństwa pracy regały wyposażono również w drzwi automatycznie zamykające dostęp do wewnętrznej kolumny, w której winda przemieszcza półki z wybranymi profilami.

Strefą automatycznej kompletacji steruje oprogramowanie Baumalog, w pełni zintegrowane z systemem ERP (BAAN). Koordynuje pracę regałów w taki sposób, aby w jak najkrótszym czasie transportowały do okien dostępowych niezbędne materiały. Kompletacja zaczyna się z chwilą wprowadzenia zamówienia do realizacji. System ERP generuje listę kompletacyjną, którą odczytuje oprogramowanie Baumalog sterujące regałami. W dalszej kolejności operator skanuje terminalem kodów kreskowych numer listy kompletacyjnej i potwierdza rozpoczęcie kompletacji. Zaraz po tym regały przywożą półki ze wskazanymi artykułami, a operator podążając za instrukcjami pobiera profile z kolejnych półek we wskazanych oknach rozładunkowych. Każde kolejne pobranie operator potwierdza skanując kod artykułu, a następnie kod lokalizacji. W chwili zakończenia pobierania, windy odwożą półki do ich lokalizacji w regałach. Jeśli jest taka potrzeba, oprogramowanie umożliwia pobieranie artykułów poza kolejnością, wówczas kolejność podawana przez oprogramowanie Baumalog jest ścieżką proponowaną. Pobranie rejestrowane przez oprogramowanie jest jednocześnie identyfikowane przez system ERP.

Dane techniczne

Parametr Wartość
Wysokość regału 9580 [mm]
Długość/szerokość półki 7300/700 [mm]
Nośność półki 1000 [kg]
Liczba półek 18
Ładowność całkowita 18 000 [kg]

Media

Film pokazujący funkcjonowanie systemu TwinTower® do magazynowania profili aluminiowych w firmie Aluprof S.A.

 

Dowiedz się, w jaki sposób nasze rozwiązanie może odpowiedzieć na potrzeby Twojej firmy. Wyślij formularz w celu nawiązania kontaktu i uzyskania szczegółowych informacji na temat naszych systemów.

Zapytanie ze strony realizacji

Baumalog 2024

Baumalog Sp. z o.o.

Ożarowska 40/42
05-850 Duchnice, Polska

info@baumalog.pl
serwis@baumalog.pl


Serwis: (+48) 608 333 103
Dział sprzedaży:
(+48) 666 408 618 / (+48) 608 333 104
Dział Obsługi Klienta: (+48) 882 645 152
Biuro: (+48) 22 725 42 22