Automatyczny magazyn blach

Odbiorca

Firma Spiroflex jest wiodącym polskim producentem systemów rekuperacji, systemów kominowych i odwodnień prysznicowych. W związku z rosnącą produkcją firma poszukiwała rozwiązania, które zoptymalizuje magazynowanie surowych arkuszy blach oraz ich transport do maszyn obróbczych.

Wyzwania

Layout hali produkcyjnej – wycinarki laserowe znajdowały się w dużej odległości od miejsca składowania surowego materiału. Dostarczanie blach zajmowało dużo czasu i uniemożliwiało efektywne wykorzystanie maszyn. Dodatkowo w odrębnej strefie hali produkcyjnej musiała zostać posadowiona wykrawarka.

Planowanie produkcji – Klient chciał posiadać możliwość zarządzania obróbką przez planistów produkcji na każdej z maszyn, bez możliwości ingerencji operatorów maszyn w kolejność zleceń.

Zarządzanie odpadem użytkowym – ze względu na szeroki asortyment wykorzystywanych arkuszy blach oraz dużą różnorodność detali, obróbka generuje dużo odpadów produkcyjnych, którymi zarządzanie sprawiało problemy.

Wyeliminowanie wózków widłowych z procesu transportu arkuszy blach do maszyn obróbczych

Dostarczone rozwiązanie

Po analizie procesów produkcyjnych oraz oczekiwań Klienta, zaprojektowaliśmy magazyn automatyczny MultiTower obsługiwany przez układnicę i wyposażony w aż 5 stacji załadunkowo–rozładunkowych, w tym dwóch unikalnych, posiadających możliwość obrotu, tak aby obsłużyć wykrawarki.
Do planowania produkcji wdrożyliśmy oprogramowanie Smart WMS Production zintegrowane z systemem ERP (Comarch XL) oraz CAM (CADMAN). Nasze oprogramowanie umożliwia sprawne planowanie i optymalizowanie procesu produkcji – realizacja pobrań i uzupełnień arkuszy blach odbywa się w ramach zleceń wydawanych przez planistów produkcji. Zlecenia wraz z określonym priorytetem są przypisane do stacji, przez którą mają być realizowane. Zlecenia mogą mieć wiele linii zamówieniowych, a planiści na bieżąco mogą je edytować, zmieniać im priorytet wykonania bądź usuwać je. Operator nie ma możliwości pobrania artykułu poza zleceniami, co pozwala zredukować liczbę pomyłek do minimum.
Dzięki drukarce kodów kreskowych każdy odpad produkcyjny oznaczany jest specjalną etykietą zawierającą w sobie dane o wymiarach produktu, partii, wytopie oraz ateście.

Rezultaty

Dwukrotne zwiększenie efektywności wycinarek laserowych z 15% do 32%.

Skrócony czas dostawy surowego materiału do maszyn produkcyjnych do 2 min.

Zmniejszona ilość odpadów produkcyjnych.

 

 

Dane techniczne

Parametr Wartość
Wysokość systemu 6 000 [mm]
Długość/szerokość półki 3 100/1 560 [mm]
Nośność półki 3 000 [kg]
Liczba półek 146
Ładowność całkowita 438 000 [kg]

Nawiąż kontakt:

Dowiedz się, jak nasze systemy mogą usprawnić procesy produkcyjne w Twojej firmie – wyślij zapytanie.

 

Zapytanie ze strony realizacji

Baumalog 2024

Baumalog Sp. z o.o.

Ożarowska 40/42
05-850 Duchnice, Polska

info@baumalog.pl
serwis@baumalog.pl


Serwis: (+48) 608 333 103
Dział sprzedaży:
(+48) 666 408 618 / (+48) 608 333 104
Dział Obsługi Klienta: (+48) 882 645 152
Biuro: (+48) 22 725 42 22