Automatyzacja przepływu blach na linię produkcyjną

Odbiorca

Firma Protech od lat zajmuje się kompleksową obróbką metalu. Wśród usług świadczonych przez firmę znajduje się cięcie, gięcie, spawanie, obróbka skrawaniem, śrutowanie, lakierowanie i montaż. W związku z dynamicznym rozwojem firmy i pojawieniem się nowych wyzwań związanych ze zwiększeniem zakresu działalności i świadczonych usług, firma wybudowała nową halę produkcyjną oraz rozbudowała istniejący park maszynowy o nowe urządzenia automatyzujące poszczególne etapy procesy, które pozwoliły sprostać zwiększonej produkcji.

Charakterystyka

W firmie Protech od lat wdrażamy nasze systemy, które odpowiadają za automatyzację poszczególnych procesów w hali produkcyjnej firmy. W 2022 roku jedną z realizacji było wdrożenie Loadera z magazynem automatycznym TwinTower, który zapewnia przepływ arkuszy blach z obszaru roboczego magazynu automatycznego na linię produkcyjną Salvagnini S4 + P4.

System składowania umożliwia magazynowanie arkuszy blach o wymiarze maksymalnym 3 m x 1,5 m i grubości od 0,8 mm do 20 mm. Materiał w regale automatycznym TwinTower składowany jest na 61 półkach o nośności maksymalnej 3000 kg, co daje łączną ładowność systemu składowania na poziomie 183 000 kg. Automatyczny system składowania został idealnie dopasowany do możliwości hali produkcyjnej – jego wysokość wynosząca 7,9 m w pełni wykorzystuje wysokości użytkową hali. Regał automatyczny został dodatkowo wyposażony w stację załadunkowo-rozładunkową, która porusza się wzdłuż długiego boku półki. 

Automatyzacja centrum obróbczego usprawnia proces produkcji wyłączając potrzebę udziału operatora maszyny podczas transportu arkusza blachy z automatycznego systemu składowania do miejsca obróbki. Arkusz blachy transportowany jest z wysokości kolumny składowania i trafia wprost do następnej części systemu transportowego. Za tę część procesu odpowiada system Loader, którego stacja wyposażona jest w przyssawki podciśnieniowe, które odpowiadają za szybki i bezpieczny transport pojedynczego arkusza blach do dalszego etapu produkcji. 

Za sprawną i intuicyjną obsługę systemu odpowiada oprogramowanie Baumalog Smart WMS Standard. Sterowanie możliwe jest również z poziomu pulpitu operatorskiego, który odpowiada za obsługę zarówno systemu składowania, jak również systemu odpowiadającego za transport blach do miejsca obróbki. 

Nasz system w znaczący sposób usprawnił proces obróbki arkuszy blach, w pełni go automatyzując, co pozwoliło na przyspieszenie produkcji i zwiększenie bezpieczeństwa.

Dane techniczne

Parametr Wartość
Wysokość systemu 7 900 [mm]
Długość/szerokość półki 3 100 / 1560 [mm]
Nośność półki 3 000 [kg]
Liczba lokalizacji na półki w regale 61
Ładowność całkowita 183 000 [kg]

Media

 

Dowiedz się, jak nowoczesne systemy automatyzacji mogą usprawnić procesy produkcyjne w Twojej firmie. Wyślij formularz w celu nawiązania kontaktu.

 

Zapytanie ze strony realizacji

Baumalog 2024

Baumalog Sp. z o.o.

Ożarowska 40/42
05-850 Duchnice, Polska

info@baumalog.pl
serwis@baumalog.pl


Serwis: (+48) 608 333 103
Dział sprzedaży:
(+48) 666 408 618 / (+48) 608 333 104
Dział Obsługi Klienta: (+48) 882 645 152
Biuro: (+48) 22 725 42 22