Magazyn automatyczny TransferTower

Odbiorca

Perfopol jest największym polskim producentem blach perforowanych oraz siatek. Obecny kształt przedsiębiorstwa to przede wszystkim produkcja blach perforowanych, wszelkiego rodzaju siatek oraz konstrukcji stalowych, uzupełniona o kompleksową i profesjonalną obróbkę metalu (CNC).

Charakterystyka

Wraz z ciągłym rozwojem firma postanowiła unowocześnić i zautomatyzować proces składowania arkuszy blach wykorzystywanych do wytwarzania oferowanych produktów. W procesie produkcyjnym używane są głównie arkusze o wymiarze 3000 mm x 1500 mm, dlatego koniecznym było stworzenie pojemnego magazynu automatycznego dla tego wymiaru. W części magazynowej Perfopolu został zainstalowany regał automatyczny TransferTower. System złożony jest z 4 kolumn składowania, 2 wind oraz stacji transferowej zapewniającej dostęp do szerokiego asortymentu blach za pomocą 1 stacji załadunkowo-rozładunkowej. Uruchomiony system może pomieścić maksymalnie 105 półek o nośności 3 ton każda, co umożliwia magazynowanie 315 ton blach. Stacja załadunkowo-rozładunkowa, gdzie następuje pobranie i uzupełnienie arkuszy, została wyposażona w hydrauliczny depaletyzator służący do rozdzielania arkuszy od palet, co zapewnia składowanie blach bez palet i oszczędność powierzchni. Zarządzanie bazą danych składowanych materiałów oraz transportowanie półek zapewnia system sterujący Smart WMS Standard.

Wdrożenie systemu automatycznego TransferTower do składowania arkuszy blach pozwoliło na znaczącą oszczędność powierzchni magazynowej oraz zapewnienie szybkiego i łatwego dostępu do ponad 120 asortymentów blach. Operatorzy nie tracą czasu na poszukiwanie materiału, a każdy asortyment jest dostępny w czasie poniżej 3 minut. Ponadto załadunek i rozładunek blach jest realizowany z jednego dedykowanego miejsca. Dla arkuszy o wymiarze 6000 mm x 2000 mm wdrożyliśmy system składowania MonoTower.

Dane techniczne

ParametrWartość
Wysokość regału5 700 [mm]
Długość/szerokość półki3 100/1 560 [mm]
Nośność półki3 000 [kg]
Ilość półek105
Ładowność całkowita315 000 [kg]

Baumalog 2022