Modula zintegrowana z robotem

Odbiorca

Metalwit jest długoletnim, doświadczonym producentem specjalizującym się w dostawie elementów złącznych dla przemysłu. Firma oferuje również mobilne oraz stacjonarne zrobotyzowane stanowiska pracy.

Charakterystyka

W celu zwiększenia wydajności procesu magazynowania i kompletacji drobnych elementów firma Metalwit zdecydowała o wdrożeniu regału windowego Modula Lift z wewnętrznym oknem dostępowym. Regał mierzy 4,1 m wysokości i posiada 23 półki o nośności 500 kg oraz został wyposażony w czytnik kart RFID, służący do logowania operatorów z zapewnieniem kontroli dostępu do poszczególnych półek. Firma Metalwit wprowadzając do swojej oferty mobilne oraz stacjonarne stanowiska zrobotyzowane, zintegrowała mobilnego robota MR2 z regałem windowym Modula.

Integracja regałów Modula z robotami możliwa jest dzięki oprogramowaniu Modula Link, które pozwala na komunikację między maszynami za pomocą dedykowanego protokołu komunikacyjnego. Wielofunkcyjność robota umożliwia m.in. załadunek i rozładunek artykułów z palet do regału oraz przenoszenie pojedynczych artykułów i całych opakowań o różnym kształcie dzięki dedykowanym chwytakom i przyssawkom, w które może być wyposażone ramię robota. Urządzenie może przenosić artykuły z regału na przenośnik w celu transportu w dalsze miejsce magazynu. Dzięki zastosowaniu świetlnej kurtyny lub skanera bezpieczeństwa stanowisko zapewnia wysokie bezpieczeństwo pracy osób znajdujących się w pobliżu.

Urządzenie zintegrowane z regałem automatycznym Modula stanowi idealne rozwiązanie do szybkiej i bezbłędnej kompletacji, a w razie potrzeby może zostać zintegrowane z innymi maszynami jak np. prasy krawędziowe, tokarki, frezarki czy inne maszyny CNC.
Zastosowanie robota daje wymierne korzyści w postaci wzrostu wydajności procesu kompletacji, zminimalizowaniu błędów i pomyłek, braku konieczności szkoleń pracowników i nieefektywnej pracy co przekłada się na niższe koszty i szybki zwrot inwestycji.

Dane techniczne

Parametr Wartość
Wysokość systemu 4 100 [mm]
Długość/szerokość półki 2 500/654 [mm]
Nośność półki 500 [kg]
Liczba półek 23
Ładowność całkowita 11 500 [kg]

Media

Zasada współpracy robota z regałem automatycznym Modula została przedstawiona na poniższym materiale wideo.

Baumalog 2024

Baumalog Sp. z o.o.

Ożarowska 40/42
05-850 Duchnice, Polska

info@baumalog.pl
serwis@baumalog.pl


Serwis: (+48) 608 333 103
Dział sprzedaży:
(+48) 666 408 618 / (+48) 608 333 104
Dział Obsługi Klienta: (+48) 882 645 152
Biuro: (+48) 22 725 42 22