Przechowywanie narzędzi i artykułów BHP

Odbiorca

Mochnik Glass Sp. z o.o. w Opolu to uznany dystrybutor i przetwórca szkła płaskiego. Firma dostarcza szkło do produkcji mebli, sprzętu kuchennego, oświetlenia czy drzwi. Wykonuje szklane elementy budynków oraz architektury wnętrz, zaopatruje w szkło i lustra odbiorców hurtowych w całej Polsce.

Charakterystyka

W związku z dużą ilością narzędzi oraz artykułów BHP w dziale utrzymania ruchu firma Mochnik zdecydowała o zakupie regału windowego Modula Lift, w celu uporządkowania i optymalizacji powierzchni magazynowej. Magazyn automatyczny Modula wyposażony został w 30  półek o ładowności 500 kg , co pozwala przechowywać różniej wielkości narzędzia i środki BHP. Regał mierzy 4,9 m i w pełni wykorzystuje przestrzeń magazynową. System wyposażony jest w wewnętrzne okno dostępowe z pojedynczym systemem dostarczania półki oraz akcesoria pozwalające uniknąć pomyłek przy pobieraniu narzędzi i artykułów  – listwę alfanumeryczną i czytnik kodów kreskowych. Konstrukcja regału i wyposażenie w drzwi automatyczne zapewnia przechowywane w bezpieczny sposób, bez narażenia na zabrudzenia i uszkodzenia, z możliwością ograniczenia dostępu dla konkretnych osób dzięki czytnikowi kart RFID.

Zarządzanie gospodarką magazynową oraz sterowanie regałem odbywa się poprzez oprogramowanie magazynowe Modula WMS Premium.

Dane techniczne

ParametrWartość
Wysokość systemu4 900 [mm]
Długość/szerokość półki4 100/857 [mm]
Nośność półki500 [kg]
Ilość półek30
Ładowność całkowita15 000 [kg]

Baumalog 2022