Składowanie blach

Odbiorca

Francuska firma Galvasteel, która specjalizuje się w produkcji elementów reklamy zewnętrznej, mając na celu optymalizację procesu produkcji i zwiększenie wydajności pracy, zdecydowała się na rozbudowę parku maszynowego o wycinarkę laserową wraz z automatycznym systemem magazynowym. Instalację dostarczyły wspólnie firmy TCI Cutting z Hiszpanii oraz Baumalog z Polski.

Charakterystyka

Zaawansowana i pracująca w trybie automatycznym konstrukcja służąca do cięcia arkuszy blach składa się ze światłowodowej wycinarki laserowej Smartline Fiber 4020 firmy TCI Cutting oraz regału automatycznego MonoTower® produkcji Baumalog, połączonych systemem przeładunkowym TCI Loader 3.0.

System składowania MonoTower® zawiera jedną kolumnę składowania oraz jedną kolumnę transportową, w której porusza się winda. Jej zadaniem jest przemieszczanie 15 ruchomych półek (o wymiarach użytecznych 4 200 mm x 1 550 mm x 80 mm i nośności 3800 kg każda) pomiędzy zewnętrzną stacją załadunkowo-rozładunkową, znajdującą się od frontu regału MonoTower®, a kolumną składowania. Zewnętrzna stacja załadunkowo-rozładunkowa wyposażona jest w hydrauliczny podnośnik umożliwiający rozdzielenie arkuszy blach od drewnianej palety i składowanie samego stosu blach na półkach. Ze względu na bardzo restrykcyjne wymagania odnośnie jakości blach, system depaletyzacji wyposażony jest w układ zapobiegający uszkodzeniu ich w procesie rozdzielania od palet. Dodatkowo 5 wybranych półek ma możliwość transportowania arkuszy za pomocą wózka widłowego – bez konieczności przekładania – do m.in. pras gnących.

Między automatycznym regałem MonoTower® a wycinarką laserową Smartline Fiber 4020 arkusze blach są transportowane za pomocą automatycznego systemu przeładunkowego TCI Loader 3.0 wyposażonego w uchwyt podciśnieniowy.

Dane techniczne

ParametrWartość
Wysokość regału6140 [mm]
Długość/szerokość półki4200/1500 [mm]
Nośność półki3800 [kg]
Ilość półek15
Ładowność całkowita57 000 [kg]

Media

Film pokazuje funkcjonowanie konstrukcji przed zamontowaniem wszystkich półek regału.

Baumalog 2022