Składowanie części i skrzynek transportowych

Odbiorca

Polaris Polska w Opolu jest jedynym z zakładów amerykańskiego koncernu w Europie, produkującym innowacyjne pojazdy terenowe. Z nowoczesnej, pracującej zgodnie z najwyższymi standardami fabryki, wyjeżdżają gotowe pojazdy typu all terrain vehicle oraz side by side. Firma Polaris dba o wysoką jakość od fazy projektowania do fazy testowej, a także o  bezpieczeństwo, jakość i komunikację, tworząc profesjonalne i przyjazne środowisko pracy.

Charakterystyka

W związku z bardzo dużą ilością elementów produkcyjnych i skrzynek transportowych o różnych wymiarach, wagach i gabarytach firma Polaris zdecydowała o wdrożeniu 4 regałów windowych Modula Lift w różnych wariantach –  z wewnętrznym oknem dostępowym, z dwoma wewnętrznymi oknami dostępowymi oraz z wewnętrznym i zewnętrznym oknem dostępowym. W dwóch regałach składowane są części karoserii po lakierowaniu, półki w nich wyłożone są gąbką aby nie porysować polakierowanych części. W kolejnych dwóch regałach przechowywane są skrzynki transportowe. Takie rozwiązanie pozwoliło na sprawniejsze i szybsze kompletowanie elementów do produkcji, zoptymalizowało powierzchnię magazynową oraz uporządkowało składowane materiały. Regały mierzą 9,7 m wysokości i posiadają 41 półek o nośności 500 kg oraz 64 półki o nośności 750 kg. Magazyny automatyczne wyposażone zostały w czytniki kart RFID, służące do logowania operatorów z zapewnieniem kontroli dostępu do poszczególnych półek, alfanumeryczne listwy diodowe LED, czytniki kodów kreskowych, wagi liczące oraz listwy potwierdzające w celu wyeliminowania pomyłek przy kompletacji.

Pomiar wysokości półek z automatycznym skokiem 25 mm i automatyczny pomiar wagi półki zapewnia jak największe wykorzystanie powierzchni magazynowej. Regały windowe Modula Lift wyposażone zostały również w drzwi automatyczne, dzięki którym łatwiej będzie utrzymać czystość i bezpieczeństwo składowanych artykułów. Z racji maksymalnej szerokości półki, regały wyposażono w konsole przesuwne, które zapewniają najwyższą ergonomię pracy. Wraz z regałami Modula dostarczyliśmy oprogramowanie WMS Premium, które zapewnia m.in. automatyczne dopasowanie artykułu do przedziału i dynamiczne zarządzanie lokalizacjami oraz zapewnia kontrolę nad stanami magazynowanymi i zarządzanie gospodarką magazynową, umożliwiające integrację z systemami ERP.

Regały Modula dzięki swojej wszechstronności znajdują idealne zastosowanie w wielu firmach z branży automotive.

Dane techniczne

Parametr Wartość
Wysokość systemu 9 700 [mm]
Długość/szerokość półki 4 100/857 [mm]
Nośność półki 500 [kg] i 750 [kg]
Liczba półek od 41 do 64
Ładowność całkowita od 20 500 do 48 000 [kg]

Baumalog 2024

Baumalog Sp. z o.o.

Ożarowska 40/42
05-850 Duchnice, Polska

info@baumalog.pl
serwis@baumalog.pl


Serwis: (+48) 608 333 103
Dział sprzedaży:
(+48) 666 408 618 / (+48) 608 333 104
Dział Obsługi Klienta: (+48) 882 645 152
Biuro: (+48) 22 725 42 22