Prezentacja regału automatycznego MonoTower, który umożliwia składowanie elementów dłużycowych (np. prętów, profili czy rur) oraz arkuszy blach, płyt, laminatów, jak również palet i wielu innych artykułów o dużych masach i wymiarach – to główny cel wizyty firmy Baumalog na XXV Międzynarodowych Targach Technologii Obróbki Blach EuroBLECH. W trakcie wystawy zainteresowani klienci mogli porozmawiać o ofercie z przedstawicielami firmy, w tym również z konstruktorami o szczegółach rozwiązań konstrukcyjnych i zakresie parametrów technicznych budowanych przez Baumalog rozwiązań.

W ramach targów, we współpracy z firmą Power-Tech, przedstawiono zestaw składający się z regału automatycznego MonoTower połączonego z wycinarką laserową Eagle i systemem załadunkowo – rozładunkowym CraneMaster.

System MonoTower składa się z jednej kolumny składowania oraz jednej kolumny transportowej, w której porusza się winda. Jej zadaniem jest przemieszczanie półek ze stacji załadowczej oraz transport półek z kolumny składowania do stacji załadowczej. Regał automatyczny MonoTower umożliwia składowanie dużej ilości materiałów na małej powierzchni oraz wykorzystanie dostępnej wysokości hali wraz zapewnieniem szybkiego i łatwego dostępu do składowanych artykułów. Więcej informacji na temat MonoTower jest dostępnych w zakładce “Oferta”.