Składowanie profili i prętów

Odbiorca

Firma Protech Sp. z o.o. to firma zajmująca się produkcją kotłów centralnego ogrzewania oraz świadcząca na rynku usługi przetwarzania stali.

Charakterystyka

Zaprojektowany i wdrożony przez Baumalog automatyczny system składowania profili i prętów składa się z dwóch automatycznych regałów TwinTower® oraz ruchomej stacji transportującej półki po torowisku o długości ponad 40 m z użyciem 5 przystanków -pomiędzy miejscem załadunku profili na zewnątrz budynku a stacją pił i miejscem docelowej pracy wycinarki laserowej 3D wewnątrz budynku.

Uruchomiony system został zbudowany poza główną halą produkcyjną, w części dobudowanej do budynku. Dzięki ruchomej stacji załadunek profili z samochodów do półek odbywa się przy udziale wózków widłowych na zewnątrz hali a materiały są dostępne w różnych lokalizacjach wewnątrz hali. Rozładunek profili wewnątrz odbywa się przy udziale żurawia słupowego oraz ręcznie. System sterujący posiada rozbudowaną bazę danych zawierającą m.in. takie informacje jak: indeks materiału, nazwę, wymiary oraz ilość w kg i w sztukach a dzięki łatwemu w użyciu interfejsowi zapewnia transport półek do wybranych przystanków, jak również pełną diagnostykę układów napędowych i automatyki, włącznie z wykorzystaniem połączenia internetowego.

Do składowania profili i prętów stalowych przeznaczone są dwa typy półek o różnych wymiarach wysokości 200 mm i 600 mm oraz nośnościach 1200 kg i 2000 kg.

Dane techniczne

ParametrWartość
Wysokość regału8000 [mm]
Długość/szerokość półki6100/620 [mm]
Nośność półki1200 i 2000 [kg]
Ilość półek58
Ładowność całkowita78 000 [kg]

Baumalog 2022